Cdi 502 kaynak makinesi kompakt tasarımı ve taşınabiliyor oluşu ile kullanıcılarına rahatlık ve iş kolaylığı sağlıyor. Darbelere karşı korumalı sağlam çelik gövdesi toz tutmama özelliğine sahip. Ip 23 koruma sınıfı dahilinde suya ve voltaj dalgalanmalarına karşı emniyetli. Entegre şebeke filtresi sayesinde gerilim dalgalanmaları olan şantiyeler  için uygun voltaj yapısını bünyesinde  sağlar. Ayrıca sıcaklık kontrollü soğutma fanı ünitede ki tozu ve gürültüyü azaltır ve daha fazla sistem güvenliği sağlar. Bu özellikler yeni kaynak ünitesini iş yerleri için harika bir seçim haline getiriyor.

2 adımda kolay kaynak sloganıyla piyasaya sürülen Cdi 502 bu özelliği ile kullanıcılara hızlı kaynak yapma imkanı ve zamandan tasarruf sunuyor.  Kaynak yapılacak çapı dijital ekrandan seçtikten sonra tabanca da herhangi bir ayar yapmaya gerek kalmadan kaynak yapılabilir. 1 ile 3 milisaniye arasında kaynak yapma hızı ile seri üretim imkanı sağlayan cdi 502 9,9kg ağırlığıyla rahatlıkla taşınabilme özelliğini de bünyesinde barındırmakta. Çelik, alimünyum gibi materyallerle kaynak yapılabilir. Metrik 6 kaynak işlerinde dakikada 10 adete kadar kaynak  yapılabilir.

Cdi 502 kaynak saplama makinesi geliştirilen en son teknolojilerle donatılmış kullanıcı dostu ürün avantajlarıyla fark yaratıyor.