Protecta Fr Akrilik, Ürün Yelpazesinde en çok satılan yangın durdurucu mastiktir. Bunun en önemli nedeni birkaç istisnai durum dışında, neredeyse tüm yangın durdurucu faaliyetlerde kullanılmış ve test edilmiş olmasıdır. Bu geniş kullanım alanı, şantiye alanında farklı faaliyetlerde kullanılan birden fazla yangın durdurucu mastiği kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Ek olarak, FR Mastik, Protecta FR panel ile birlikte kullanılır. Bu,  piyasadaki  yangına en dayanıklı ürün ile birlikte kullanıldığında, Protecta Fr Akriliği benzersiz kılmaktadır. Protecta FR Akrilik, birçok farklı yapıda birçok farklı penetrasyon ile test edilmiştir. Yangına dayanıklı derzler ve penetrasyonlar için EI 240 sınıfı CE belgeli bir mastiktir.


PROTECTA FR ARCYLIC MASTİK UYGULAMA VİDEOSU

Yangın söndürücü sistemlerden farklı olarak pasif yangın durdurucular (firestop), yangının ve sebep olduğu duman ve zehirli gazların ortaya çıktığı mahalde kalması ve farklı mahallere geçişini engellemek için kullanılır. Bu malzemelerin yardımı ile yangın kaçış koridorlarının tahliye süresince uygun halde korunması amaçlanır.

PROTECTA FR ARCYLIC MASTİK

Protecta Fr Akrilik, Ürün Yelpazesinde en çok satılan yangın durdurucu mastiktir.Yangına dayanıklı derzler ve penetrasyonlar için EI 240 sınıfı CE belgeli bir mastiktir.