Perçin, en basit tanımıyla, iki parçayı çözülmeyecek şekilde birleştiren, bir tarafı şişerek yüzeye tutturulan, diğer tarafı açık bağlantı elemanıdır.Bu bağlantı elemanları montajın yapıldığı yerde sabit kalması istenen parçalardır.

Yerlerinden ancak deforme edilerek çıkartılabilirler. İki malzemenin birleştirilmesi yanında kimi uygulamalarda sızdırmazlık sağlamaları için de kullanılır.
Önceden hazırlanmış deliğe geçerek monte edilir. Seri kullanım için uygun bir bağlantı elemanı olduğundan üretim zamanını düşürerek maliyetleri azaltır.
Kolay uygulandığı için ek kabiliyet gerektirmez. 
Malzemesine, kullanıldığı saca, çekme-kopma kuvvetlerine göre yüksek sayıda alternatif çeşidi bulunan perçinler;
birçok endüstride çok sayıda farklı birleştirme uygulamasında kullanılmaktadır. Günlük hayatımızda kullandığımız birçok üründe perçin uygulamaları görmemiz mümkündür. 
Evlerimizde kullandığımız beyaz eşyalar, seyahat ettiğimiz kara, deniz, hava, demiryolu araçları, iklimlendirme aletleri, aydınlatma, 
alışveriş yaptığımız marketlerdeki reyonlar, elektriğin dağılımını sağlayan trafo, panolar, dış mekanlarda kullanılan çoklu reklam panoları ilk akla gelebilecek örnekler arasındadır. 


Standart Perçin

Standart Perçinler; üretimde maliyeti düşürür, zamandan tasarruf ettirir.

Multigrip Perçin

Multigrip perçinlerin kullanımı, parçaların montaj öncesi delinmesi veya sacların şekil verildiği ve iki deliğin doğru tutturulmasının zor olduğu uygulamalarda kolaylık sağlar.

Sızdırmaz Perçin

Sızdırmaz Perçinler, uygulama kolaylığı sayesinde hızlı, basit ve kaliteli bağlantı olanağı sunar.

Örümcek Perçin

Örümcek perçin çiçek şeklinde dört yaprağı ile daha geniş tutunma alanı sağlar. Basınca düşük direnci olan malzeme veya plastik uygulamaları için idealdir.

Elektrofix Perçin

Tek taraftan erişim olan uygulamalarda metal – metal malzemeleri birleştirmede kullanılır. Özellikle boyalı malzemelerde elektrik topraklaması için kullanılır.

Yivli Perçin

Yivli perçin, metal malzemeleri pürüzsüz lifli yüzeylerle birleştirmek için etkili ve güvenli bir yöntemdir.

Bulbfix Perçin

Bulbfix Perçinler, katlanarak ayrılan arka kısmı sayesinde geniş tutunma yüzeyi sağlar ve yumuşak malzemeler için idealdir.

Steelfix Perçin

Steelfix Perçinler

Stelock Perçin

Stelock Perçin, mükemmel ampul kuyruğu oluşumuna sahip, yüksek mukavemetli bir yapısal bağlantı elemanıdır.

Onlock Perçin

Onlock Perçinler ağır yük taşıyan, tek taraftan erişim sağlanan yapı uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmış, yüksek mukavemetli bir bağlantı elemanıdır.